Tim Lefèvre wist dat hij een nieuwe en spannende verandering in zijn leven nodig had, maar hij wist nog niet dat een bartender cursus in Amsterdam dat mogelijk zou maken.

Hij wist ook nog niet dat hij met vlag en wimpel voor de cursus zou slagen, in de Nederlandse top 10 van de Diageo World Class competition zou staan en een baan zou bemachtigen in een van de beste speakeasies van de stad. Wie durft er nu nog te beweren dat de cursus bartending het geld niet waard is? Lees hoe hij al die fantastische dingen heeft bereikt.

pouring straining
Een Advertentie Voor Een Cursus Bartending Veranderde Alles

Tim liep nooit warm voor het onderwijs en heeft niet gewerkt in een nachtclub, keuken of bistro.
Hij wisselde vaak van baan toen hij iets zocht om zijn leven echt te doen sprankelen; iets waar hij echt plezier aan beleefde en ook carrière in kon maken.

Op een dag zag hij online een advertentie voor een EBS cursus bartending en dat veranderde alles. Oke, niet direct. Het duurde zes maanden, tot oudejaarsavond, voordat Tim zich voornam om deze kans nu te pakken, of het aan zich voorbij te laten gaan.

Tim beantwoordde de lokroep van het avontuur en meldde zich aan bij de cursus bartending bij EBS Amsterdam .Tim maakt de juiste keuze, want onze school in Amsterdam was EBS School van het Jaar in 2017! Hier werd hij niet alleen verliefd op de stad, maar ook op het bartenden zelf. Hij beschrijft EBS Amsterdam als een geweldig creatieve, leuke omgeving, waar je wel hard moet werken om je kansen te maximaliseren.

De EBS-instructeurs gaven hem zowel persoonlijk als professioneel het gevoel echt thuis te zijn.Tim voelde zich zo goed thuis, dat hij na slechts enkele weken na het slagen weer naar de hoofdstad terugging, dankzij wat hulp van een vriend.

tim shaking
Het belang van contacten

Tim was in zijn geboorteland België aan het ontspannen, toen hij werd opgebeld door Jonathan, een van de instructeurs bij EBS Amsterdam. De kern van het bericht was: “Kom terug, ik heb een baan voor jou!”. Het ene avontuur was ten einde en een heel andere stond op het punt te beginnen. Tim kwam na enkele dagen in Amsterdam en woonde in een hostel terwijl hij een permanente woning en een vaste baan aan het zoeken was.

Dankzij het netwerk aan mensen dat hij tijdens zijn cursus bartending had opgebouwd, kon hij in een mum van tijd twee banen bemachtigen terwijl hij nog steeds in het hostel woonde! Toen hij meer tijd doorbracht in de stad, werkte hij zowel bij een cocktail-cateringbedrijf als een sportbar. Door zijn training als bartender kon Tim zich direct aanpassen aan het hoge tempo.

Tim kan nu het rendement van zijn investering al zien, omdat hij van de ene plek naar de andere heeft kunnen verhuizen om meer geld te verdienen. Tim werkt momenteel bij Door 74, een van de beste en meest iconische speakeasy bars van Amsterdam.

tim fixing garnish

Speakeasy, of houd je mond

Deur 74 is een speakeasy bar in het hart van de Nederlandse hoofdstad. Voor diegenen die dat nog niet weten: de moderne speakeasy is geïnspireerd door de oude bars met dezelfde naam die Amerikanen een veilige plek boden voor het consumeren van alcohol tijdens de Drooglegging.

Speakeasies zijn bars die zijn ontworpen om er helemaal niet uit te zien als een bar (gek, toch?), aan de buitenkant tenminste. Binnen zijn het uiterst hippe locaties waar je vaak de beste cocktails en service in de stad kunt vinden.

Tim houdt van zijn werk bij Door 74 en die eerste keer dat zijn blik op die advertentie voor EBS viel, lijkt een eeuwigheid geleden, terwijl het toch nog vrij recent is. Buiten werktijden is hij mee gaan doen met wedstrijden in bartending. Hij kwam in de Nederlandse top 10 van de Diageo World Class competition en vloog onlangs naar Ierland voor de laatste fase van een Diageo World Class competition!

Tim’s verhaal bewijst dat zijn cursus bartending een fantastische investering in zijn toekomst is geweest, omdat het heeft geholpen om zowel zijn persoonlijke als professionele leven te verbeteren. Tim ging van het gevoel verloren in de wereld te zijn, naar het najagen van zijn droomcarrière in een stad waar hij van houdt, en het lijkt erop dat hij nog wel een paar hoofdstukken zal toevoegen aan dit verhaal.